Informacija pacientams

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir kompensacinių priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas siekiant maksimaliai atstatyti ir sugrąžinti sutrikusias funkcijas (sveikatos grąžinamasis, antirecidyvinis gydymas), jas kompensuoti (ambulatorinė reabilitacija, reabilitacija II, reabilitacija III, pakartotinė reabilitacija).
 
Medicininė reabilitacija taikoma asmenims po sunkių operacijų ir traumų ar sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Sergančiųjų sunkiomis ligomis gydymas neatsiejamas nuo medicininės reabilitacijos. Tai svarbus gydymo etapas, leidžiantis pacientui greičiau išgyti, grąžinti jį į darbo rinką, integruoti į visuomenę, atkurti biosocialinius gebėjimus ir išvengti antrinio neįgalumo. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos nuostatas, prioritetas turi būti teikiamas sergančių sunkiomis ūmiomis ligomis arba sunkias traumas patyrusių ligonių reabilitacijai. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems medicininę reabilitaciją skiria gydantysis gydytojas, vadovaudamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis.
Medicininės reabilitacijos paslaugos skiriamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo".
 
Apie reabilitacijos reikalingumą sprendžia gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Kokia reabilitacinio gydymo rūšis ir gydymo trukmė bus pasirinkta, priklauso nuo paciento būklės ir ligos sunkumo.
 
Palangos reabilitacijos ligoninė yra sudariusi sutartis su visomis Lietuvos teritorinėmis ligonių kasomis: Vilniaus (www.vilniaustlk.lt), Kauno (www.kaunotlk.lt), Klaipėdos (www.klaipedostlk.lt), Šiaulių (www.siauliutlk.lt), Panevėžio (www.paneveziotlk.lt). Maloniai laukiame pacientų iš visos Lietuvos.
 
Pacientas į savo pasirinktą reabilitacijos įstaigą vyksta tik gavęs gydančiojo gydytojo patvirtinimą, kad jam skiriamų reabilitacijos gydymo paslaugų išlaidos bus apmokėtos.
Gydytis į VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninės filialą Palangos reabilitacijos ligoninę pacientai gali būti siunčiami tiek iš ambulatorinių, tiek iš stacionarių gydymo įstaigų. Gali būti siunčiami tiek stacionarinei, tiek ambulatorinei reabilitacijai. Kai pacientas siunčiamas stacionarinei reabilitacijai, TLK apmoka už paciento reabilitacines procedūras bei medikamentus pagrindiniam susirgimui gydyti, gyvenimą ir maitinimą. Jei pacientas siunčiamas ambulatorinei reabilitacijai, TLK apmoka tik reabilitacines procedūras. Jei pacientas pageidauja gyventi ir gauti maitinimą VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninės filiale Palangos reabilitacijos ligoninėje, tai už gyvenimą ir maitinimą pacientas susimoka pats. Kainynas.
 
Neturintieji sveikatos draudimo ar norintieji pasinaudoti reabilitaciniu gydymu sveikatos apsaugos ministro įsakymuose nenumatytais atvejais, tai gali padaryti patys sumokėję už paslaugas.
 
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. lapkričio 14d.  d. Nr. V-1173 įsakymas „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2014 m. rugpjūčio 21d. ĮSAKYMO Nr. DT-8/1 „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias mokama Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto lėšomis, bazinių kainų perskaičiavimo įvedus eurą Lietuvos Respublikoje.
 
Ką reikia žinoti apie medicininę reabilitaciją? VLK informacinis filmukas (nuoroda į Youtube)
 
 

Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-24 14:55