Naujienos

Keturkojai terapeutai padeda sveikti

2018 06 05

Kaniterapija turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai - tai seniai patvirtino įvairūs tarptautiniai moksliniai tyrimai, todėl ergoterapeutų iniciatyva buvo pakviesti pasisvečiuoti keturkojai terapeutai į Palangos reabilitacijos ligoninę.

Ligoninėje lankėsi Maltos ordino pagalbos tarnybos specialistės – kaniterapeutės su trimis specialiai apmokytais terapiniais šunimis – erdelterjeru, berno zenenhunde ir kokerspaniele.

Ergoterapijos procedūrų metu buvo surengti individualūs bei grupiniai užsiėmimai pacientams, sergantiems įvairiomis ligomis. Keturkojai buvo nusiteikę darbui – leidosi glostomi, buvo smalsūs, bendraujantys, paklusnūs. Užsiėmimų rezultatai buvo matomi jau po pirmo karto – pacientai tapo emocingesni, linksmesni, guvesni, pasitikintys savimi. Liečiant keturkojį normalizuodavosi jų raumenų tonusas, rankų koordinacija. Kaniterapijos užsiėmimais susidomėjo ne tik gausybė pacientų, bet ir darbuotojai. Visus pabendravusius su keturkojais terapeutais apimdavo džiaugsmas, pasitenkinimas, ramybė. Tai pavyzdys kaip galima suderinti, iš pažiūros, dvi skirtingas terapijos sritis ir gauti puikius rezultatus.

“Tai nauja ir nepakartojama patirtis. Džiaugiuosi, gavęs progą išbandyti individualią kaniterapiją. Teigiamų emocijų pasikroviau visai savaitei. Kada galėsime pakartoti?” – kalbėjo, Palangos reabilitacijos ligoninės pacientas, patyręs galvos smegenų insultą, R.J.

Remiantis užsienio šalių patirtimi, atliekami tyrimai rodo, kad kaniterapijos užsiėmimų taikymas yra alternatyvi reabilitacinė pagalba įvairaus amžiaus asmenims, turintiems fizinę ar protinę negalią, sergantiems neurologinėmis ar lėtinėmis ligomis, vyresnio amžiaus bei kitiems žmonėms, kuriems reikalinga speciali reabilitacinė pagalba. Kaniterapijos užsiėmimų metu gerinami pažinimo ir socializacijos įgūdžiai, fizinė ir emocinė būsena.

Užsiėmimų rezultatai gali būti akivaizdūs (pagerėjęs judėjimas, raumenų tonuso normalizavimas, progresuojantys fiziologiniai rodikliai) arba užslėpti (pagerėjusi socializacija, padidėjęs pasitikėjimas, savivertė, progresuojantys psichologiniai rodikliai). Užsiėmimų nauda gali būti laikina (stebima trumpą laiko tarpą, pvz. užsiėmimo metu, kol šuo yra kartu su klientu) ir ilgalaikė (tęsiasi ir po užsiėmimo, pvz. mokymosi, kasdienių įgūdžių pagerėjimas).

Pasak, kaniterapeutės L.Jurkuvienės, visi šunys prieš atvykdami į užsiėmimus išmaudomi, sutvarkomi, kad pas pacientus ateitų tvarkingi, sušukuoti, pailsėję ir galėtų teikti kokybiškus užsiėmimus. Visi šunys yra reguliariai tikrinami veterinarinėse gydyklose, nuolat stebima jų sveikata. Tai fiziškai sveiki ir psichiškai stabilūs, specialiai paruošti ir išlaikę tinkamumo terapiniam darbui testą šunys. Taip pat, Maltos ordino augintinius moko ir testuoja vienas labiausiai patyrusių Lietuvoje tarnybinių ir sportinių šunų dresuotojas kinologas, buvęs pasienietis Giedrius Gumuliauskas.

                                                                                                                                            VšĮ Palangos reabilitacijos ligoninės

Ergoterapeutė Agnė VišimirskaitėPaskutinį kartą redaguota: 2018-06-05 16:25