Naujienos

PROJEKTO „INOVATYVIŲ REABILITACIJOS TECHNOLOGIJŲ PLĖTRA IR REABILITACIJOS PRIEINAMUMO GERINIMAS PACIENTŲ, TURINČIŲ STUBURO DEGENERACINIUS SUSIRGIMUS, NEGALIAI MAŽINTI IR GYVENIMO KOKYBEI GERINTI VŠĮ PALANGOS REABILITACIJOS LIGONINĖJE“ ĮGYVENDINIMAS

2021 02 28

Kasmet, rugsėjo 6–12 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia kasmetinę Nugaros savaitę. PSO informuoja, kad apie 70–80 proc. žmonių bent kartą gyvenime yra patyrę nugaros skausmus. Nugaros savaitės tikslas – kuo plačiau ir geriau informuoti visuomenę apie įvairius galimus nugaros srities funkcinius sutrikimus, ūmius bei lėtinius susirgimus, jų atsiradimo priežastis ir galimą profilaktiką. Įvairių sričių specialistai raginami skirti daugiau dėmesio šiai vis dažniau pasitaikančiai sveikatos sutrikimų grupei.
Nugaros skausmas vargina įvairaus amžiaus, abiejų lyčių, visų rasių ir etninių grupių bei įvairiausių profesijų žmones. Jis labai pablogina asmens gyvenimo kokybę ir sumažina jo darbingumą. Tai viena iš dažniausių neįgalumo priežasčių ir viena iš pagrindinių sveikatos problemų, dėl kurios pacientai kreipiasi sveikatos specialistus: šeimos (bendrosios praktikos) gydytojus, neurologus, reabilitologus, neurochirurgus, akušerius-ginekologus, masažuotojus, manualinės terapijos specialistus ir kt. Šis sudėtingas daugialypis sveikatos sutrikimas šiuolaikiniame civilizuotame pasaulyje užima antrą vietą pagal dažnumą po galvos skausmų. Tai ne tik medicininė, socialinė, bet ir reikšminga ekonominė problema.
Siekiant prisidėti prie minėtų susirgimų mažinimo ir efektyvesnio reabilitacinio gydymo buvo parengtas projektas „Inovatyvių reabilitacijos technologijų plėtra ir reabilitacijos prieinamumo gerinimas pacientų, turinčių stuburo degeneracinius susirgimus, negaliai mažinti ir gyvenimo kokybei gerinti viešojoje įstaigoje Palangos reabilitacijos ligoninėje“.
Projekto numatytas tikslas pagerinti Palangos reabilitacijos ligoninės teikiamų II, III lygio stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugų, susijusių su degeneraciniais stuburo susirgimais, kokybę bei prieinamumą. Tikslas pasiektas įsigijus naują reabilitacijos priemones: sauso stuburo tempimo įrangą, sauso vandens masažo relaksacijos įrangą, giluminės osciliacijos įrangą, kombinuotą terapijos įrangą, didelio galingumo lazerį skausmo mažinimui, elektroterapijos ir masažo sistemą, elektrokardiografą. Projektas sėkmingai įgyvendintas per 2020 metus.


Paskutinį kartą redaguota: 2021-02-28 20:00