Profesinių gebėjimų įvertinimas – tai asmens psichosocialinių profesinių savybių ir/ar funkcinio pajėgumo (fizinių savybių, reikalingų darbui) įvertinimas bei įvertinimo rezultatų palyginimas su būsimos darbo vietos/profesijos keliamais reikalavimai ( ne daugiau 4 dienų po 6 val.).
Profesinių gebėjimų įvertinimas yra atliekamas taikant standartizuotus asmens psichosocialinių savybių įvertinimo ir dokumentavimo metodus (MELBA, IDA), kurie buvo sukurti Vokietijos Siegen universiteto mokslininkų ir yra taikomi bei tobulinami Europos šalyse. Atlikus įvertinimą, profesinės reabilitacijos specialistų komanda parengia rekomendacijas dėl:
Profesinis orientavimas ir konsultavimas – tai asmens motyvacijos mokytis ir dirbti bei asmeninių savybių analizė, konsultavimas profesinio kryptingumo, tinkamumo, profesinės karjeros planavimo klausimais, informavimas apie profesinio mokymo ir įsidarbinimo galimybes, profesinių gebėjimų praktinis išbandymas, pagalba asmenims renkantis ar keičiant profesiją, atsižvelgiant į individualias savybes, konkrečių profesijų ypatumus bei mokymosi, studijų ir darbo galimybes (ne daugiau 6 dienų po 6 val.).
Socialinis darbuotojas konsultuoja neįgaliuosius apie darbo rinkos poreikį atitinkamoms profesijoms bei apie esamas galimybes įgyti naują profesiją. Šiame etape yra sudaroma individuali profesinės reabilitacijos programa, kurioje yra numatomos profesinio orientavimo bei konsultavimo paslaugos, profesinių gebėjimų atstatymo ar naujų išugdymo paslaugos bei pagalba įsidarbinant.
Profesinių gebėjimų atkūrimas arba naujų išugdymas tęsiasi priklausomai nuo pasirinktos mokymo programos. Per dieną mokymui skirta 5 val. ir 1 val. reabilitacinio, socialinio, psichologinio, darbo imitavimo priemonėms.
Šių paslaugų tikslas – maksimaliai atkurti dėl ligos ar negalios prarastus profesinius gebėjimus bei išugdyti naujus, derinant tarpusavyje visas poveikio priemones. Specialistų komanda, taikydama prarastų profesinių gebėjimų atkūrimo bei esamų gebėjimų lavinimo metodikas ir remdamasi individualia profesinės reabilitacijos programa siekia maksimalaus profesinių gebėjimų atkūrimo šiomis poveikio priemonėmis:
Šiame profesinės reabilitacijos etape yra aktyviai lavinami ir savarankiški darbo paieškos įgūdžiai, didinama motyvacija darbui bei kvalifikacijos kėlimui.
Jei neįgaliesiems yra rekomenduojamas profesinis mokymas, jie gali rinktis mokymo programas, atsižvelgiant į savo fizinius gebėjimus ir profesinės reabilitacijos įvertinimus.
VšĮ Klaipėdos universiteto ligoninė
Filialas Palangos reabilitacijos ligoninė
Įmonės kodas 306207585
Vytauto g. 153, LT-00163 Palanga
Tel.: 8 (460) 4 13 51
Faksas: 8 (460) 41300
El. paštas: [email protected]
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |